site menu

URBIS - Smart City fair 2019

Dne 5. 6. 2019 se zástupci MSDC účastnili veletrhu URBIS - Smart city fair 2019, který představuje městům, obcím a aktivním občanům koncepci chytrých měst. Ředitel organizace Mgr. Jiří Matěj představil v rámci workshopu ke Smart regionům koncepci a vizi Moravskoslezského kraje v oblasti chytrých řešení.

Cílem této akce byla výměna zkušeností s přípravou a realizací Smart projektů. Workshop proběhl pod záštitou Ministerstva pro místní rozvoj, oddělení urbánní politiky a zúčastili se zástupci šesti krajů. Mezi hlavní témata patřila problematika strategických dokumentů ke Smart regionům, představení prioritních směrů a zaměření jednotlivých krajů a budoucích cílů.

Moravskoslezské datové centrum, p.o.

Hlavním cílem nově vzniklého centra je vybudovat velkokapacitní datovou síť, která se stane základem pro rozvoj elektronických služeb krajské korporace, a krajskou veřejnou bezdrátovou síť Wi-Fi. Tato síť bude volně dostupná ve všech krajských veřejných budovách a ve veřejných dopravních prostředcích. V dalších letech bude centrum monitorovat a inteligentně řídit dopravní toky nebo sítě internetu věcí až na bázi umělé inteligence.

Zároveň bude sloužit jako poradenské a konzultační místo v oblasti ICT technologií pro ostatní krajské příspěvkové organizace.

Kde nás najdete

Adresa

Na Jízdárně 2824/2
702 00, Moravská Ostrava
Česká Republika
IČ: 068 39 517

E-mail: info@msdc.cz
Ochrana osobních údajů

úvod o nás činnosti aktuality kontakt